تبلیغات
فیزیک سال اول دبیرستان


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1389
تصاویری از كهكشان راه شیری در پهنه آسمان زمین
یک عکاس جوان انگلیسی موفق شد با یک دوربین دیجیتالی تصاویری دیدنی از کهکشان راه شیری را در پهنه آسمان زمین تهیه کند.
تصاویری از كهكشان راه شیری در پهنه آسمان زمین

تصاویری از كهكشان راه شیری در پهنه آسمان زمین

به گزارش خبرگزاری مهر، این تصاویر خیره كننده تنها با استفاده از یك دوربین دیجیتال استاندارد و یك سه پایه گرفته شده اند و وسعت و بزرگی كهكشان راه شیری را كه در فاصله 25 هزار سال نوری از زمین قرار دارد نشان داده اند.

یك عكاس 25 ساله انگلیسی به نام "درو باكلی" كهكشان راه شیری را كه منظومه شمسی ما در آن قرار دارد از نزدیكی خانه خود در "پمبروكشایر" در ولز انگلیس به تصویر كشیده است.

تصویر اول كهكشان راه شیری را در پهنه آسمان منطقه "سی- ووید هات" نشان می دهد و تصویر دوم كه تابستان گذشته در "الگاگ استاكس" در كنار صخره های والش گرفته شده است راه شیری را همراه با 200 تا 400 میلیارد ستاره اش نشان می دهد.

این عكاس خوش ذوق، این تصاویر را در خط ساحلی "پمبروكشایر" كه بدون آلودگیهای نوری است گرفته است. وی زمانی كه در اكتبر سال گذشته برای قدم زدن در شب به كنار ساحل رفته بود با نگاه كردن به آسمان درخشان به فكر تهیه این عكسها افتاد.

درو باكلی در این خصوص گفت: "من تا پیش از گرفتن این تصاویر هیچ پیش زمینه ذهنی از نجوم نداشتم اما اكنون با دیدن این تصاویر می خواهم كه عكسهای بیشتری از پدیده های فضایی بگیرم."

براساس گزارش دیلی میل، وی افزود: "من فقط حدود 20 دقیقه آنجا بودم و نتیجه آن عكسهای این چنین متحیر كننده بود. شبهای ولز واقعا درخشان است. این بسیار شگفت انگیز است كه شب از خانه خود بیرون بروی و بتوانی از كیهان عكسهایی با این جزئیات دقیق بگیری اما بیشتر مردم این كار را نمی كنند."

خیال انگیز
كهكشان راه شیری در كنار ساحل "پمبروكشایر" در ولز در شبی پرستاره در "سی- ووید هات"

ستاره های بسیار دور در كهكشان ما در بالای صخره های والش در ولز

  

"درو باكلی" و دوربین كوچكی كه این تصاویر متحیركننده را گرفته است
 


طبقه بندی: مطالب فیزیک، 
برچسب ها: تصاویری از كهكشان راه شیری در پهنه آسمان زمین، تصاویر، آسمان، تصاویری از كهكشان راه شیری، راه شیری، كهكشان،
ارسال توسط بهنام رنجبر
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی